Pokazy premierowe filmu odbyły się w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku a polska premiera, miała miejsce w Kopalni Soli w Wieliczce.

Polska Fundacja Narodowa wraz ze słynnym dziennikarzem Peterem Greenbergiem zrealizowała dla amerykańskiej telewizji PBS film pt.: "Poland: The Royal Tour". Seria "The Royal Tour" to cykl wyjątkowych filmów dokumentalnych przedstawiających historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państwa świata. O atrakcyjności godzinnego programu świadczy przede wszystkim jego autorska formuła, gdyż przewodnikiem oprowadzającym widza, jest aktualnie urzędujący szef państwa lub rządu. Gospodarzem filmu o Polsce jest Premier Mateusz Morawiecki. Film w ciekawy sposób ukazuje między innymi Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz- Birkenau, Malbork, Gdynię czy Góry Świętokrzyskie.

Zdjęcia realizowane były przez zespoły operatorskie mające do dyspozycji m.in. drony i śmigłowiec do zdjęć lotniczych z kamerą CINEFLEX.

Pomysłodawcami serii i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, gwiazda telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy oraz Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody Producers Guild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii wybitny serial dokumentalny.

Dystrybucja przez telewizję PBS zagwarantowała, że film trafił do szerokiego grona odbiorców w USA i Europie Zachodniej. Według danych zasięgowych, do tej pory obraz obejrzany został przez 80-100 milionów odbiorców, a był i nadal jest emitowany w tej telewizji.

Po premierach i regularnych emisjach w telewizjach amerykańskich, film trafił do systemu rozrywki pokładowej nowoczesnych Boeingów 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Dzięki temu pasażerowie LOT-u na trasach dalekodystansowych m.in. do Nowego Jorku, Singapuru, Delhi, Kolombo, Chicago czy Seulu będą mogli bliżej poznać Polskę. Film jest również udostępniany przez sieć hoteli Polskiego Holdingu Hotelowego od Katowic, przez Warszawę po Gdańsk oraz promował nasz kraj na polskim stoisku przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną podczas 40. edycji targów World Travel Market w Londynie w 2019 roku.

15.04.2019 - Premiera filmu w Los Angeles
16.04.2019 - Premiera filmu w Chicago
17.04.2019 - Premiera filmu w Nowym Jorku
08.07.2019 - Premiera filmu w Kopalni Soli w Wieliczce