Koncert Muzyki z Filmu "Chłopi" w Paryżu

16

maja 2024 r.

15 maja 2024 roku w Sali Gaveau w Paryżu odbył się niezwykły koncert muzyki z filmu „Chłopi”. Ten wyjątkowy wieczór był kolejnym krokiem w promocji polskiej kultury na arenie międzynarodowej, w co, poprzez wsparcie dla produkcji filmu „Chłopi” oraz organizację serii koncertów, aktywnie włącza się Polska Fundacja Narodowa. Koncert w Paryżu jest kolejnym tego typu przedsięwzięciem muzycznym, po występie w Los Angeles. Dzięki zaangażowaniu PFN, koncerty te mogą odbywać się w najważniejszych miejscach na świecie.

Paryski koncert przyciągnął licznych miłośników muzyki filmowej, wypełniając salę niemal do ostatniego miejsca. Muzykę do filmu "Chłopi" skomponował Łukasz L.U.C. Rostkowski, polski raper, artysta i kompozytor. Autor przy tworzeniu muzyki do filmu współpracował z blisko setką muzyków z krajów słowiańskich oraz z polskimi muzykami sceny folkowej, przyczyniając się do innowacyjnego połączenia muzyki tradycyjnej, transowej, klasycznej i filmowej.

Podczas koncertu wykonano wybrane utwory ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Chłopi”, którym towarzyszyła projekcja fragmentów filmowych. Połączenie muzyki z obrazem stworzyło niesamowitą atmosferę, przenosząc widzów w świat pełen emocji i piękna. Kompozycje doskonale oddały klimat i ducha dzieła, wzruszając słuchaczy. Reakcje publiczności były bardzo pozytywne. Owacje na stojąco, liczne oklaski i entuzjastyczne komentarze świadczyły o dużym uznaniu dla artystów i organizatorów wydarzenia.

Warto podkreślić, że film „Chłopi”, jest adaptacją powieści Władysława Reymonta, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1924 roku. Animacja duetu DK i Hugh Welchman miała swoją premierę we francuskich kinach 20 marca 2024 roku. Ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada Łukasz L.U.C. Rostkowski, jest jednym z kluczowych elementów tego dzieła.

Koncert muzyki z filmu „Chłopi” w Paryżu okazał się niezapomnianym wydarzeniem, które
na długo pozostanie w pamięci uczestników
. Dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej, możliwe jest promowanie polskiej kultury na światowych scenach oraz kontynuowanie tej niezwykłej podróży muzycznej, przynoszącej radość i wzruszenie publiczności na całym świecie.

Kolejne koncerty przed nami!