Kolejne wyzwanie przed Marczykiem i Gospodarczykiem - Rajd Wysp Kanaryjskich

02

maja 2024 r.

Dopiero co wygrali Rajd Świdnicki, a już przenoszą się na Wyspy Kanaryjskie. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk stoją przed kolejnym wyzwaniem. Prosto ze Świdnicy załoga PFNteam100 wyruszyła w kierunku Las Palmas de Gran Canaria, gdzie odbędzie się 2. runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy.

Załoga Marczyk-Gospodarczyk jest ostatnio bardzo zapracowana. W miniony weekend wygrali Rajd Świdnicki, po czym od razu ruszyli w podróż na Wyspy Kanaryjskie. 48. Rally Islas Canarias stanowi 2. rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy startujący w cyklu ERC zmierzą się na nawierzchni asfaltowej. Miko i Szymon pojawiali się do tej pory w Las Palmas de Gran Canaria dwukrotnie. Podczas ostatniej wizyty w 2021 roku zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując czołowe hiszpańskie załogi.

Organizator przygotował dla zawodników 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 193 kilometrów. Wszystko rozpocznie się już w czwartek wieczorem od superoesu w Las Palmas. Następnie w piątek i sobotę załogi pokonają po 6 odcinków specjalnych, w tym prawie 28-kilometrowego kolosa Moya - Valleseco.

"Prosto z wygranego przez nas Rajdu Świdnickiego wybieramy się na drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy, czyli Rajd Wysp Kanaryjskich. Słynie on z bardzo równych, przyczepnych i krętych asfaltowych odcinków specjalnych. I to samo w sobie daje bardzo przyjemny obraz tej imprezy, natomiast potrafi ona również zaskoczyć zmienną pogodą" – podkreślił Miko Marczyk.

"Startowaliśmy w tym rajdzie już dwukrotnie. Szczególnie dobrze wspominam edycję, która odbyła się w 2021 roku. Zajęliśmy wtedy 3. miejsce w klasyfikacji generalnej walcząc o pozycje do samego końca. Liczę na to, że uda się nam zaprezentować tam pełnię naszych możliwości. Lubię te trasy. Już nie mogę się doczekać startu rywalizacji" – podsumował Marczyk.

"Rajd Wysp Kanaryjskich to impreza, którą bardzo lubimy i zawsze dobrze się tam czuliśmy. Po Rajdzie Świdnickim mieliśmy tylko trzy godziny snu i już jesteśmy w drodze do Las Palmas de Gran Canaria. Jutro rozpoczynamy przedrajdowe testy. Czeka nas tam sporo pracy, bo impreza ta różni się od Rajdu Świdnickiego. Na pewno wiemy, czego możemy się tam spodziewać i jesteśmy gotowi na walkę – tak na Wyspach Kanaryjskich, jak i w całym sezonie mistrzostw Europy" – zaznaczył Szymon Gospodarczyk, który jest pilotem w rajdowej załodze.

Rajd Wysp Kanaryjskich wystartuje w czwartek, 2 maja, od superoesu Las Palmas de Gran Canaria. Jego start zaplanowano na godzinę 21:35 czasu polskiego, zwycięzców poznamy późnym wieczorem w najbliższą sobotę.