Pokaz premierowy filmu "WinEverything"

02

kwietnia 2024 r.

W ubiegły czwartek, 28 marca w warszawskim Multikinie Złote Tarasy miał miejsce zamknięty pokaz premierowy filmu dokumentalnego „WinEverything” produkcji studia Woodpecker Motion Pictures, w którym wzięło udział blisko 500 zaproszonych gości. Polska Fundacja Narodowa jest oficjalnym partnerem filmu.

- Pragnę serdecznie podziękować naszym partnerom i zawodnikom za nieustanne zaangażowanie i wsparcie w tworzeniu tego filmu. Ich ogromny wkład był kluczowy dla powstania dokumentu "WinEverything". To nie tylko film o wybitnych postaciach w świecie sportu, ale także poza nim. Współpracując z Dariuszem Kabschem, Adamem Rotnickim i Januszem Osińskim, udało nam się stworzyć dzieło, które nie tylko celebruje polski triathlon i jego bohaterów, ale również motywuje do działania. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego niezwykłego świata – przyznała Joanna Kabsch, współwłaścicielka studia Woodpecker Motion Pictures.

W wydarzeniu, obok twórców i osób zaangażowanych w powstanie filmu, wziął udział także szereg zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło też przedstawicieli świata sportu oraz środowisk biznesowych, wspierających tę formę aktywności fizycznej.

- Triathlon jest dla nas szczególną dyscypliną sportu, której rozwój w Polsce Enea wspiera od wielu lat. W zawodach obok profesjonalistów do sportowej walki stają amatorzy, dla których zawody, to próba sprawdzenia własnych możliwości i zmierzenia się z samym z sobą. Ogromnie cieszy nas rosnąca popularność tej dyscypliny sportu. Liczymy, że film „WinEverything” wzmocni to zainteresowanie i przyczyni się do jeszcze większego udziału triathlonistów w nadchodzących, tegorocznych zawodach – powiedziała Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei, będącej mecenasem filmowego projektu.

„WinEverything” w reż. Janusza Osińskiego to film poświęcony zawodnikom jednego z najbardziej ekstremalnych trójbojów – triathlonu. Dokument przedstawia historie sportowców, tak profesjonalistów, jak i amatorów oraz ich walkę z przeciwnościami losu i dążenie do przekraczania granic własnych możliwości.

- Nasz dokument sportowy to próba uchwycenia tego co dla zawodników występujących w filmie jest najważniejsze. Dla każdego z nich "WinEverything" to zupełnie co innego. Każdy z nich jest na innym etapie życia i innym etapie swojej kariery sportowej. Łączy ich natomiast jedna rzecz. Aktywna postawa życiowa, którą chcemy pokazać i w ten sposób inspirować naszych widzów – podkreślił jeden z producentów filmu, Dariusz Kabsch.

Przez blisko dwa i pół roku twórcy „WinEverything” towarzyszyli bohaterom filmu, obserwując ich treningi oraz udziały w zawodach w różnych częściach globu. Polska Fundacja Narodowa, która od kilku lat wspiera rodzimy sport, postanowiła wesprzeć powstanie „WinEverything” jako dzieła promującego polski wkład w rozwój triathlonu, z roku na rok zyskującego coraz większą popularność na całym świecie.

- Triathlon to fenomen społeczny, który wykracza daleko poza ramy sportowe. Ludzie utożsamiają się z tą dyscypliną tak mocno, że często poświęcają na nią nawet 40 godzin tygodniowo, to jak drugi etat. Dziesięć lat temu triathlon w Polsce uprawiało około 500 osób, obecnie szacujemy, że ta liczba wynosi nawet 60 tys. Mało która dyscyplina sportowa może pochwalić się takim wzrostem zainteresowania – przyzna Michał Drelich, prezes Sport Evolution Group, a zarazem organizator imprez z cyklu IRONMAN.

„WinEverything” to już kolejny, po „Allseasons” - Kite Movie dokument studia Woodpecker Motion Pictures, poświęcony sportowej tematyce. Koproducentami obrazu byli OSTRO oraz 2K4K, a materiał filmowy powstawał m.in. w Polsce, Francji, Włoszech, Estonii, Finlandii, a nawet na Hawajach. Film będzie można obejrzeć od 19 kwietnia w sieci kin Multikino dzięki dystrybutorowi, Galapagos Films.

Zdjęcia: Woodpecker Motion Pictures