Beneficjenci programu stypendialnego PFNteam100 spotkali się z Zarządem Polskiej Fundacji Narodowej

14

września 2021 r.

W poniedziałek odbyło się spotkanie paraolimpijczyków - beneficjentów programu PFNteam100, z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej dr. Marcinem Zarzeckim oraz wiceprezesem Michałem Górasem.

Gośćmi spotkania byli:

  1. Marzena Zięba – brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów
  2. Oliwia Jabłońska – brązowa medalistka w pływaniu na 400 metrów
  3. Barbara Bieganowska – Zając – złota medalistka w biegu na 1500 metrów
  4. Adrian Castro – srebrny medalista w szermierce
  5. Michał Derus – srebrny medalista w biegu na 100 metrów
  6. Maciej Lepiato – brązowy medalista w skoku wzwyż

Przedstawiciele Polskiej Fundacji Narodowej przekazali podziękowania oraz gratulacje dla sportowców, którzy podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio pokazali nam, że niemożliwe nie istnieje.

"Paraolimpijczycy udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Żeby pokonać przeciwności losu i sięgnąć po złoto, niezbędne są prawdziwie sportowe atrybuty - ponadludzkie samozaparcie i dyscyplina, a te cechy posiadają tylko mistrzowie. Program PFNteam100 właśnie wspiera młodych mistrzów. W przypadku paraolimpijczyków, rywalizacja sportowa to walka nie tylko z samym sobą i swoimi słabościami, to też zmagania z uprzedzeniami i stereotypami. Marzenia jednak są po to, by je spełniać. W ich realizacji pomaga Polska Fundacja Narodowa w ramach programu PFNteam100" – powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Dzięki Wam przeżyliśmy wielkie emocje, wzruszenia i piękne chwile. To dla nas zaszczyt że możemy wspierać medalistów z Tokio. Gratulujemy wszystkim Olimpijczykom i Paraolimpijczykom, a przede wszystkim beneficjentom PFNteam100 biorącym udział w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich. Dziękujemy za dostarczenie wzruszeń, emocji, za rywalizację i walkę o sportowe sukcesy ale przede wszystkim za walkę z własnymi słabościami. Jesteśmy z Was dumni!!!”- dodał Michał Góras, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.