Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

team¹ºº

team¹ºº to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowany we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Program ma za zadanie wspieranie młodych, polskich sportowców, członków kadry narodowej w ich dążeniu do sukcesu i medali.

team¹ºº

team¹ºº to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowany we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Program ma za zadanie wspieranie młodych, polskich sportowców, członków kadry narodowej w ich dążeniu do sukcesu i medali.

Projekt team¹ºº został wdrożony przez PFN na kolejne 3 lata. Założeniem programu jest uruchomienie stypendium dla młodych, utalentowanych, polskich sportowców, które ma im dać możliwość łączenia kariery sportowej, ciężkich treningów z nauką, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, a także godne reprezentowanie Rzeczypospolitej Polskiej na świecie. Inwestycja w rozwój oraz doskonalenie umiejętności młodych, polskich sportowców jest ważnym elementem reprezentowania dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej. Są oni skutecznymi ambasadorami polskości na świecie. „Inwestycja w młode pokolenie jest inwestycją dla Polski i Polaków. Tym samym doskonale wpisuje się ona w misję PFN, jaką jest promocja Polski.” – Cezary Andrzej Jurkiewicz, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Program team¹ºº skierowany jest do zawodników objętych systemem sportu młodzieżowego (juniora lub młodzieżowca, zgodnie z obowiązującymi regulacjami w tym zakresie we właściwych polskich związkach sportowych, regulacjach europejskich, bądź międzynarodowych federacjach sportowych), uprawiających sporty letnie oraz zimowe, będących zawodnikami kadry narodowej polskich związków sportowych.


Sportowcy, w ramach programu, mogą zdecydować o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków m.in. na: fizjoterapię, dietetykę, psychologa, suplementację, lekarza czy studia. Przestrzeganie "Kodeksu Etyki Beneficjenta" oraz utrzymanie mistrzowskiego poziomu sportowego są warunkami korzystania z programu team¹ºº w ciągu najbliższych 3 lat. Kodeks Etyki Beneficjenta zawiera m.in.: zobowiązanie do przestrzegania etyki sportowej oraz godnego reprezentowania Polski.
Wnioski sportowców o przystąpienie do projektu team¹ºº pod względem formalnym były akceptowane przez Instytut Sportu, który jest partnerem merytorycznym przedsięwzięcia. Instytut Sportu podległy Ministerstwu Sportu i Turystyki, zajmuje się kwalifikacją sportowców do programu, kontrolą wydatkowania środków oraz monitorowaniem osiągnięć sportowych. Jest to pierwszy wspierający młodych sportowców tego typu program w Polsce.


Obecnie z programu team¹ºº korzysta już 200 polskich sportowców, w tej liczbie 25 z niepełnosprawnościami, którzy od momentu wystartowania programu zdobyli blisko 100 medali w zawodach o randze Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Kodeks Etyki Beneficjenta Programu dofinansowania dwustu perspektywicznych polskich sportowców pod nazwą „team¹ºº

Jako Beneficjent Programu dofinansowania stu perspektywicznych polskich sportowców pod nazwą „team¹ºº” uroczyście zobowiązuję się do:

Odnoszenia się z szacunkiem i czcią do symboli narodowych, stosownie do postanowień ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

Dbania o dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej.

Godnego reprezentowania Rzeczypospolitej Polskiej zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Nieużywania słów powszechnie uznanych za wulgarne.

Szanowania innych osób, w szczególności poprzez poszanowanie praw i wolności drugiego człowieka zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym w szczególności z postanowieniami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Aktywnego i regularnego uczestnictwa w treningach, zgrupowaniach lub zawodach, zgodnie z planami treningów opracowanymi przez szkoleniowców właściwych z uwagi na trenowaną dyscyplinę sportową.

Wydatkowania otrzymanych środków finansowych zgodnie z ich zadeklarowanym przeznaczeniem.

Prowadzenia sportowego trybu życia, z wyłączeniem wszelkich używek mogących negatywnie wpłynąć na moje wyniki sportowe lub godne promowanie wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej w szczególności alkoholu, wyrobów tytoniowych, substancji odurzających i psychoaktywnych.

Niezażywania substancji ani niedopuszczania się czynności określonych w Liście Substancji i Metod Zabronionych ogłaszanej przez Światową Agencję Antydopingową. Oświadczam, że zgadzam się z przyjęciem założenia, że za zażycie substancji określonej na Liście Substancji i Metod Zabronionych poczytywane będzie uzyskanie potwierdzającego wyniku analizy próbki „B” w badaniach antydopingowych, przeprowadzonych przez laboratorium akredytowane przez Światową Agencję Antydopingową.

Osiągania coraz lepszych wyników sportowych, z zachowaniem poszanowania własnego zdrowia i możliwości fizjologicznych organizmu.

 

BENEFICJENCI PROGRAMU team100

 SPORTY OLIMPIJSKIE

1

Robert

Cybulski

Badminton

2

Wiktoria

Dąbczyńska

Badminton

3

Aleksandra

Goszczyńska

Badminton

4

Paweł

Śmiłowski

Badminton

5

Magdalena

Świerczyńska

Badminton

6

Kamila

Żuk

Biathlon

7

Natalia

Marczykowska

Boks

8

Elżbieta

Wójcik

Boks

9

Dawid

Węglarz

Gimnastyka sportowa

10

Anna

Borowska

Judo

11

Julia

Kowalczyk

Judo

12

Rafał

Kozłowski

Judo

13

Piotr

Kuczera

Judo

14

Oleksii

Lysenko

Judo

15

Beata

Pacut

Judo

16

Dorota

Borowska

Kajakarstwo

17

Jakub

Bródka

Kajakarstwo

18

Jakub

Brzeziński

Kajakarstwo

19

Klaudia

Cyrulewska

Kajakarstwo

20

Dawid

Dziurla

Kajakarstwo

21

Bartosz

Grabowski

Kajakarstwo

22

Justyna

Iskrzycka

Kajakarstwo

23

Paweł

Kaczmarek

Kajakarstwo

24

Aleksander

Kitewski

Kajakarstwo

25

Martyna

Klatt

Kajakarstwo

26

Katarzyna

Kołodziejczyk

Kajakarstwo

27

Przemysław

Korsak

Kajakarstwo

28

Patryk

Kowalski

Kajakarstwo

29

Przemysław

Nowak

Kajakarstwo

30

Julia

Olszewska

Kajakarstwo

31

Sandra

Ostrowska

Kajakarstwo

32

Paulina

Paszek

Kajakarstwo

33

Anna

Puławska

Kajakarstwo

34

Małgorzata

Puławska

Kajakarstwo

35

Sylwia

Szczerbińska

Kajakarstwo

36

Kacper

Sztuba

Kajakarstwo

37

Arsen

Śliwiński

Kajakarstwo

38

Wojciech

Tracz

Kajakarstwo

39

Filip

Weckwert

Kajakarstwo

40

Helena

Wiśniewska

Kajakarstwo

41

Dominika

Włodarczyk

Kajakarstwo

42

Klaudia

Zwolińska

Kajakarstwo

43

Dorota

Banaszczyk

Karate olimpijskie

44

Alan

Banaszek

Kolarstwo

45

Dawid

Czubak

Kolarstwo

46

Oskar

Filipczak

Kolarstwo

47

Michał

Gałka

Kolarstwo

48

Julita

Jagodzińska

Kolarstwo

49

Marta

Jaskulska

Kolarstwo

50

Justyna

Kaczkowska

Kolarstwo

51

Marlena

Karwacka

Kolarstwo

52

Szymon

Krawczyk

Kolarstwo

53

Bartosz

Kucharski

Kolarstwo

54

Cezary

Łączkowski

Kolarstwo

55

Filip

Maciejuk

Kolarstwo

56

Mateusz

Miłek

Kolarstwo

57

Damian

Papierski

Kolarstwo

58

Paulina

Petri

Kolarstwo

59

Daria

Pikulik

Kolarstwo

60

Nikol

Płosaj

Kolarstwo

61

Filip

Prokopyszyn

Kolarstwo

62

Patryk

Rajkowski

Kolarstwo

63

Wiktor

Richter

Kolarstwo

64

Mateusz

Rudyk

Kolarstwo

65

Szymon

Sajnok

Kolarstwo

66

Nikola

Seremak

Kolarstwo

67

Nikola

Sibiak

Kolarstwo

68

Agnieszka

Skalniak

Kolarstwo

69

Daniel

Staniszewski

Kolarstwo

70

Mateusz

Sztrauch

Kolarstwo

71

Aleksandra

Tołomanow

Kolarstwo

72

Kacper

Walkowiak

Kolarstwo

73

Jakub

Andrzejczak

Lekka atletyka

74

Patryk

Baran

Lekka atletyka

75

Mateusz

Borkowski

Lekka atletyka

76

Konrad

Bukowiecki

Lekka atletyka

77

Patryk

Dobek

Lekka atletyka

78

Sofia

Ennaoui

Lekka atletyka

79

Martyna

Galant

Lekka atletyka

80

Natalia

Kaczmarek

Lekka atletyka

81

Klaudia

Kardasz

Lekka atletyka

82

Norbert

Kobielski

Lekka atletyka

83

Martyna

Kotwiła

Lekka atletyka

84

Dariusz

Kowaluk

Lekka atletyka

85

Klaudia

Maruszewska

Lekka atletyka

86

Szymon

Mazur

Lekka atletyka

87

Cyprian

Mrzygłód

Lekka atletyka

88

Kacper

Oleszczuk

Lekka atletyka

89

Kamila

Przybyła

Lekka atletyka

90

Michał

Rozmys

Lekka atletyka

91

Mateusz

Rzeźniczak

Lekka atletyka

92

Dominik

Smosarski

Lekka atletyka

93

Oskar

Stachnik

Lekka atletyka

94

Magdalena

Stefanowicz

Lekka atletyka

95

Bartłomiej

Stój

Lekka atletyka

96

Adrianna

Sułek

Lekka atletyka

97

Ewa

Swoboda

Lekka atletyka

98

Karolina

Urban

Lekka atletyka

99

Marcelina

Witek

Lekka atletyka

100

Daria

Zabawska

Lekka atletyka

101

Tymoteusz

Zimny

Lekka atletyka

102

Sylwia

Zyzańska

Łucznictwo

103

Natalia

Kaliszek

Łyżwiarstwo figurowe

104

Karolina

Bosiek

Łyżwiarstwo szybkie

105

Magdalena

Czyszczoń

Łyżwiarstwo szybkie

106

Natalia

Maliszewska

Łyżwiarstwo szybkie

107

Piotr

Michalski

Łyżwiarstwo szybkie

108

Magdalena

Warakomska

Łyżwiarstwo szybkie

109

Adrian

Wielgat

Łyżwiarstwo szybkie

110

Andżelika

Wójcik

Łyżwiarstwo szybkie

111

Kaja

Ziomek

Łyżwiarstwo szybkie

112

Monika

Skinder

Narciarstwo klasyczne

113

Dominik

Bury

Narciarstwo klasyczne

114

Tomasz

Pilch

Narciarstwo klasyczne

115

PAWEŁ

Wąsek

Narciarstwo klasyczne

116

Jakub

Wolny

Narciarstwo klasyczne

117

Natalia

Dominiak

Pięciobój nowoczesny

118

Łukasz

Gutkowski

Pięciobój nowoczesny

119

Daniel

Ławrynowicz

Pięciobój nowoczesny

120

Sebastian

Stasiak

Pięciobój nowoczesny

121

Weronika

Hallmann

Pływanie

122

Paweł

Juraszek

Pływanie

123

Jan

Kałusowski

Pływanie

124

Antoni

Kałużyński

Pływanie

125

Jakub

Kraska

Pływanie

126

Jakub

Ksiazek

Pływanie

127

Rafał

Kusto

Pływanie

128

Karol

Ostrowski

Pływanie

129

Bartosz

Piszczorowicz

Pływanie

130

Jakub

Skierka

Pływanie

131

Kacper

Stokowski

Pływanie

132

Dominika

Sztandera

Pływanie

133

Jan

Świtkowski

Pływanie

134

Marcel

Wągrowski

pływanie

135

Wojciech

Wojdak

Pływanie

136

Bartłomiej

Adamus

Podnoszenie ciężarów

137

Kinga

Kaczmarczyk

Podnoszenie ciężarów

138

Magdalena

Karolak

Podnoszenie ciężarów

139

Kaja

Skrzek

Skoki do wody

140

Michał

Nowaczyk

Snowbord

141

Wojciech

Chmielewski

Sporty saneczkowe

142

Jakub

Kowalewski

Sporty saneczkowe

143

Aleksandra

Szutko

Strzelectwo

144

Klaudia

Breś

Strzelectwo sportowe

145

Katarzyna

Komorowska

Strzelectwo sportowe

146

Maciej

Bem

Szermierka

147

Maciej

Bielec

Szermierka

148

Julia

Chrzanowska

Szermierka

149

Marika

Chrzanowska

Szermierka

150

Martyna

Długosz

Szermierka

151

Julia

Falińska

Szermierka

152

Wojciech

Kolańczyk

Szermierka

153

Wojciech

Lubieniecki

Szermierka

154

Barbara

Rutz

Szermierka

155

Andrzej

Rządkowski

Szermierka

156

Julia

Walczyk

Szermierka

157

Aleksandra

Zamachowska

Szermierka

158

Patrycja

Adamkiewicz

Taekwondo

159

Karol

Hołubowicz

Taekwondo

160

Aleksandra

Kowalczuk

Taekwondo

161

Karol

Robak

Taekwondo

162

Adrian

Wojtkowiak

Taekwondo

163

Magdalena

Fręch

Tenis

164

Kamil

Majchrzak

Tenis

165

Iga

Świątek

Tenis

166

Marek

Badowski

Tenis stołowy

167

Natalia

Bajor

Tenis stołowy

168

Jakub

Dyjas

Tenis stołowy

169

Patryk

Zatówka

Tenis stołowy

170

Roksana

Słupek

Triathlon

171

Fabian

Barański

Wioślarstwo

172

Mateusz

Biskup

Wioślarstwo

173

Sara

Bugajska

Wioślarstwo

174

Dominik

Czaja

Wioślarstwo

175

Jan

Domeradzki

Wioślarstwo

176

Jakub

Dominiczak

Wioślarstwo

177

Dominik

Glonek

Wioślarstwo

178

Paulina

Grzella

Wioślarstwo

179

Krzysztof

Kasparek

Wioślarstwo

180

Mateusz

Kraska

Wioślarstwo

181

Krystyna

Lemańczyk-Dobrzelak

Wioślarstwo

182

Olga

Michałkiewicz

Wioślarstwo

183

Bartosz

Modrzyński

Wioślarstwo

184

Marcin

Pawłowski

Wioślarstwo

185

Piotr

Płomiński

Wioślarstwo

186

Łukasz

Posyłajka

Wioślarstwo

187

Patryk

Przekopski

Wioślarstwo

188

Marcin

Sobieraj

Wioślarstwo

189

Monika

Sobieszek

Wioślarstwo

190

Mateusz

Świętek

Wioślarstwo

191

Natan

Węgrzycki-Szymczyk

Wioślarstwo

192

Maria

Wierzbowska

Wioślarstwo

193

Mateusz

Bernatek

Zapasy

194

Jakub

Brylewski

Zapasy

195

Ewelina

Ciunek

Zapasy

196

Kamil

Kościółek

Zapasy

197

Beata

Kośla

Zapasy

198

Gerard

Kurniczak

Zapasy

199

Katarzyna

Mądrowska

Zapasy

200

Patryk

Ołenczyn

Zapasy

201

Roman

Pacurkowski

Zapasy

202

Krzysztof

Sadowik

Zapasy

203

Dominika

Szynkowska

Zapasy

204

Agata

Walerzak

Zapasy

205

Aleksandra

Wólczyńska

Zapasy

206

Wiktoria

Gołębiowska

Żeglarstwo

207

Magdalena

Kwaśna

Żeglarstwo

208

Kinga

Łoboda

Żeglarstwo

209

Aleksandra

Melzacka

Żeglarstwo

210

Kacper

Paszek

Żeglarstwo

211

Bartosz

Reiter

Żeglarstwo

212

Jakub

Rodziewicz

Żeglarstwo

213

Lidia

Sulikowska

Żeglarstwo

 

 

 

 

   

 SPORTY PARAOLIMPIJSKIE


1

Damian

Iskrzycki

Boccia

2

Tomasz

Moździerski

Kajakarstwo

3

Rafał

Szumiec

Kolarstwo

4

Mateusz

Witkowski

Kolarstwo

5

Krzysztof

Ciuksza

Lekka atletyka

6

Michał

Derus

Lekka atletyka

7

Jagoda

Kibil

Lekka atletyka

8

Aleksander

Kossakowski

Lekka atletyka

9

Michał

Kotkowski

Lekka atletyka

10

Karolina

Kucharczyk

Lekka atletyka

11

Maciej

Lepiato

Lekka atletyka

12

Łukasz

Mamczarz

Lekka atletyka

13

Joanna

Mazur

Lekka atletyka

14

Jakub

Nicpoń

Lekka atletyka

15

Mateusz

Owczarek

Lekka atletyka

16

Marta

Piotrowska

Lekka atletyka

17

Michał

Stawicki

Lekka atletyka

18

Renata

Śliwińska

Lekka atletyka

19

Anna

Trener-Wierciak

Lekka atletyka

20

Krzysztof

Wasilewski

Lekka atletyka

21

Adam

Dudka

Łucznictwo

22

Igor

Sikorski

Narciarstwo alpejskie

23

Maria

Bartusz

Parabadminton

24

Zuzanna

Boruszewska

Pływanie

25

Michał

Golus

Pływanie

26

Igor

Hrehorowicz

Pływanie

27

Oliwia

Jabłońska

Pływanie

28

Adrian

Jastrzębski

Pływanie

29

Aleksandra

Ochtera

Pływanie

30

Kamil

Rzetelski

Pływanie

31

Patrycja

Wojnarowska

Pływanie

32

Paulina

Woźniak

Pływanie

33

Sławomir

Szymański

Podnoszenie ciężarów

34

Kacper

Pierzyński

Strzelectwo sportowe

35

Norbert

Całka

Szermierka na wózkach

36

Marta

Fidrych

Szermierka na wózkach

37

Dajana

Jastrzębska

Tenis stołowy

 

 

 

   

Złóż wniosek