Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

ŚPIEWNIK – PIEŚNI ŻOŁNIERSKIE I LEGIONOWE

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypadającej 5 grudnia, Polska Fundacja Narodowa przygotowała Śpiewnik pieśni żołnierskich i legionowych. Będzie to prezent dla czytelników kilku największych polskich dzienników z okazji urodzin Komendanta Legionów.

ŚPIEWNIK – Pieśni żołnierskie i legionowe

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypadającej 5 grudnia, Polska Fundacja Narodowa przygotowała Śpiewnik pieśni żołnierskich i legionowych. Będzie to prezent dla czytelników kilku największych polskich dzienników z okazji urodzin Komendanta Legionów.

W dniu 5 grudnia 2017 r. przypada 150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednej z najwybitniejszych i najważniejszych postaci XX wieku w Polsce oraz jednego z najważniejszych mężów stanu na świecie. Marszałek Piłsudski jeden z Ojców polskiej niepodległości, jest od lat wzorem dla kolejnych pokoleń Polaków wychowanych na ideach, którymi żył Marszałek, i które wcielał w życie.
150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego jest jedyną w swoim rodzaju okazją do tego, aby w nieszablonowy i namacalny sposób przypomnieć polskiemu społeczeństwu postać tego wybitnego Polaka oraz oddać Jego pamięci hołd.

Ideę śpiewnika przybliża Antoni Kolek, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej: – Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przygotowała Śpiewnik, pragnąc godnie uczcić wielkiego męża stanu, budowniczego polskiej niepodległości. Pragniemy promować polską tradycję narodową, edukować Polaków na temat historii naszego kraju, szczególnie dramatycznych walk o wolność w XX wieku. Budowanie tożsamości narodowej to nasz priorytet. Pamięć o martyrologii i bohaterskich czynach Narodu Polskiego powinna uzyskać godne miejsce w życiu społecznym Polaków.

Józef Piłsudski to jako jedna z największych postaci historii polskiej przełomu XIX i XX wieku. W okresie międzywojnia stanowił niekwestionowany autorytet i pozostaje do dziś symbolem polskiej myśli politycznej. Myśl Marszałka jest żywa i aktualna po wielu stronach sceny politycznej i w kręgach patriotycznych. Sednem tej myśli jest również polityka współpracy z krajami byłego bloku wschodniego, zagrożonymi ekspansją Kremla.

– Józef Piłsudski jest jednym z najwybitniejszych twórców polskiej niepodległości 1918 roku. Wespół z Ignacym Paderewskim, Romanem Dmowskim wniósł ogromny wkład w walkę
o granice państwa polskiego i do polskiej kultury politycznej. Marszałek Józef Piłsudski jest ikoną męża stanu, jest naśladowany przez rzesze rodaków oraz polską klasę polityczną dzięki swemu niezłomnemu patriotyzmowi, godności osobistej oraz ogromnej charyzmie w trudnej codzienności walki niepodległościowej – dodaje Cezary Andrzej Jurkiewicz prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Złóż wniosek