Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

REJS NIEPODLEGŁOŚCI

REJS NIEPODLEGŁOŚCI

„Dar Młodzieży” wypłynął w Rejs Niepodległości. Polska Fundacja Narodowa jednym z głównych darczyńców projektu.

PFN

W niedzielę 21 maja 2018 r. fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła z Gdyni w wyjątkowy rejs dookoła świata. Celem wyprawy będzie uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski za granicą. Jednym z głównych darczyńców Rejsu Niepodległości jest Polska Fundacja Narodowa, która przekazała na jego realizację kwotę sześciu milionów złotych.

Podczas trwającej 10 miesięcy podróży „Dar Młodzieży” zawinie do największych portów świata. Na pokładzie statku popłynie w kilku zmianach łącznie blisko 1000 adeptów sztuki żeglarskiej. Uczestnicy wyprawy wezmą m.in. udział w Światowych Dniach Młodzieży w dniach 22 −27 stycznia 2019 r. w Panamie.

Rejs Niepodległości to wspaniałe przedsięwzięcie, które znakomicie wpisuje się w misję naszej Fundacji. Projekt jest unikalny nawet w skali międzynarodowej. Dar Młodzieży to wyjątkowa jednostka, a jej rejs z okazji stulecia odzyskania niepodległości Polski odbije się szerokim echem na całym świecie. Rejs Niepodległości z pewnością będzie szeroko promować Polskę za granicą, upowszechniając dodatkowo wiedzę na temat jej historii oraz kultury. Cieszymy się, że możemy wesprzeć przedsięwzięcie, w którym bierze udział tylu młodych Polaków. Mamy nadzieję, że również dzięki naszemu wsparciu będą mogli przeżyć przygodę życia – mówi Darek Pękala, koordynator projektów żeglarskich Polskiej Fundacji Narodowej.

Rejs Niepodległości będzie drugim w dziejach „Daru Młodzieży” tzw. Wielkim Kręgiem, czyli opłynięciem globu trasą wokół trzech przylądków. Fregata ponownie zawinie do Gdyni 28 marca 2019 r. Do tego czasu odbędzie wizyty w 22 portach na 4 kontynentach.

 

                                            

 

PFN

PFN

Złóż wniosek