Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

I LOVE POLAND

I LOVE POLAND

Projekt I LOVE POLAND szansą polskiego żeglarstwa regatowego.

Wygrywanie na morzu doskonale wpisuje się w kreowanie pozytywnego wizerunku Polski na świecie jako kraju symbolu wolności. Jak mawiają żeglarze – wolność można poczuć najlepiej – właśnie na morzu.  Mamy wszelkie szanse, aby – pod warunkiem odpowiedniego wsparcia – polskie projekty żeglarskie, morscy żeglarze sportowi i docelowo polskie żeglarskie konstrukcje wyczynowe – dołączyły do najlepszych na świecie i stały się naszą pozytywną wizytówką narodową. Umiejętności związane z żeglarstwem morskim, mają charakter uniwersalny. Światowe regaty pokazują największe media, a ich zwycięzcy stają się pozytywnymi bohaterami bez względu na granice czy bariery językowe. Wyniki najlepszych żeglarzy są tak samo wysoko cenione są przez wiele milionów ludzi – zarówno w Europie jak w obu Amerykach, Australii i w Azji.

 

Polskie morskie żeglarstwo regatowe, pomimo pojedynczych sukcesów, nie było do tej pory rozpoznawalne na świecie. Zmieniamy to. Tworzymy dobry projekt żeglarski, odpowiednio wyszkolony zespół na prawdziwie nowoczesnym regatowym jachcie morskim.

 

Projekt I LOVE POLAND, inicjowany i finansowany przez Polską Fundację Narodową (PFN), dotyczy stworzenia polskiej szkoły morskiego żeglarstwa regatowego w oparciu o nowoczesny jacht i dobry zespół korzystający z najlepszych rozwiązań dostępnych w Polsce i na świecie. Celem jest realne zaistnienie polskiej bandery w światowym żeglarstwie. Takie wyzwanie to zadanie na przynajmniej cztery lata. Tyle mniej więcej czasu potrzeba aby zdobyć zarówno umiejętności jak i doświadczenie potrzebne do wygrywania wielkich regat. Do tego wszystkiego niezbędny jest sprawdzony, jedno-kadłubowy jacht treningowy, szybki i wymagający w żegludze, ale jednocześnie pozwalający nauczyć się wygrywać. Takie wymagania spełnia zakupiona przez PFN jednostka VO 70 trzeciej generacji. Załogi przeszkolone na VO 70 powinny umieć poradzić sobie później z kolejnymi modelami regatowymi takimi jak VOR65, IMOCA i następnymi.

 

Do osiągnięcia sukcesu niezbędny jest także zespół najlepszych żeglarzy sportowych. Mamy w Polsce dużą grupę dwudziesto – trzydziestoletnich żeglarzy, którzy z powodzeniem ścigali się w klasach olimpijskich i wiedzą jak wygrywać regaty. Mamy też kilkunastu żeglarzy, którzy z powodzeniem ścigali się na dużych jachtach między innymi w Pucharze Ameryki, The Race, Velux 5 Oceans i Transat. Trzeba połączyć wszystkie nasze atuty i stworzyć drużynę, która może skutecznie konkurować i zwyciężać z najlepszymi. Dla nas wszystkich. Abyśmy w Polsce i wśród Polonii rozsianej na całym świecie – mogli być dumni – z kolejnych zwycięstw pod biało-czerwoną banderą.

 

I LOVE POLAND to „Projekt w tworzeniu” (Project in the making). Projekt otwarty dla wszystkich chętnych, którzy nie boją się ciężkiej pracy na morzu gotowych na długie treningi i wyzwania żeglarstwa regatowego na najwyższym światowym poziomie.

 

Przed załogą I LOVE POLAND – wiele treningów, rejsów szkoleniowych i zwycięstw, czasem porażek, ale tak powstaje zespół. Najważniejszym celem jest stworzenie w ciągu kilku lat szerokiej kadry polskich żeglarzy regatowych, którzy dzięki supernowoczesnemu jachtowi trzeciej generacji VO 70 uzyskają unikalne doświadczenie i z czasem nawiążą wyrównaną walkę z najlepszymi na świecie.  Aby później sami stali się liderami kolejnych projektów i cenionymi specjalistami żeglarskimi. To także efektywna promocja Polski poprzez liczący się udział Polaków w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach i projektach żeglarskich, obserwowanych przez najważniejsze media oraz miliony ludzi na całym świecie.

 

Idea regat Sydney-Hobart Yacht Race narodziła się 75 lat temu. Celem było zachęcenie, młodych ludzi i byłych żołnierzy, powracających do domu po II  Wojnie Światowej, do pozytywnego współzawodnictwa na umiejętności i charaktery. Celowe i konsekwentne wspieranie tego projektu, w tym przez władze państwowe, sprawiło, że obecnie Regaty Sydney-Hobart stały się międzynarodową wizytówką Australii, a specjaliści oraz konstrukcje żeglarskie „Made in Australia” należą do najbardziej poszukiwanych na świecie. Podobne rozwiązania stosują także Niemcy, Anglia i oczywiście Francja.

 

Teraz czas na Polskę.

Złóż wniosek