Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

74. Rocznica Bitwy o Monte Cassino

74. Rocznica Bitwy o Monte Cassino

Z okazji 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polska Fundacja Narodowa przygotowała krótki konkurs edukacyjny adresowany do mieszkańców Włoch. Odwiedzając http://montecassino44.com można nie tylko sprawdzić poziom swojej wiedzy o tej słynnej bitwie, ale też poznać interesujące fakty i ciekawostki na jej temat. Zdjęcia, teksty i filmy na stronie wyjaśniają odbiorcom m.in., dlaczego zdobycie Monte Cassino miało kluczowe znaczenie dla aliantów oraz podkreślają poświęcenie i wysiłek polskich żołnierzy w zdobyciu tego wzgórza.

Dodatkowo w ramach kampanii na kanałach social media PFN (Twitter, Facebook i YouTube) prezentowane będą filmy w języku polskim z angielskimi napisami. Każdy z filmów zawiera wypowiedzi kombatantów – żołnierzy 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, uczestników walk o Monte Cassino. Każdy z filmów wzbogacony jest o animacje ilustrujące wydarzenia z pola bitwy.

Złóż wniosek