Spotkanie w siedzibie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci

15

maja 2021 r.

W ostatnich tygodniach, w ramach projektu „Pomoc PFN w walce z epidemią COVID-19” Polska Fundacja Narodowa wspomogła Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

W ostatnim tygodniu odbyło się spotkanie Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej z Prezesem Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. W centrum szkoleniowym placówki spotkali się Prezes PFN dr Marcin Zarzecki, Wiceprezes PFN Michał Góras oraz Prezes Hospicjum Artur Januszaniec.

Podczas spotkania, prezes Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci przedstawił historię działalności hospicjum, opowiedział o codziennej pracy zespołu na rzecz pacjentów i przekazał oficjalne podziękowanie za darowiznę na zakup asystorów kaszlu.  

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi paliatywną opiekę domową, nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi. Obszar działania hospicjum domowego obejmuje Warszawę i rejon do 100 km od stolicy. Wsparcie Fundacji pozwoliło na zakup asystorów kaszlu, które są niezbędne w codziennej fizjoterapii oddechowej. Stosowanie tego urządzenia w opiece paliatywnej pozwala uniknąć infekcji dróg oddechowych i związanych z nimi powikłań będących następstwem procesu leczenia i antybiotykoterapii.